Podajnik oraz pudełka na karty Hero Realms

Podajnik oraz pudełka na karty Hero Realms

Jak zapowiadałem wcześniej, udało się wymodzić coś do Realmsów 😉

Na początku planowałem zrobić insert, ale rozmiary oryginalnego pudełka zmusiły mnie dosłownie do myślenia „out of the box”.

Skoro już nie ograniczał mnie rozmiar pudełka, to chociaż by się przydało, żeby nowe opakowanie potrafiło coś więcej, niż tylko przechowywanie kart. Tak właśnie powstało pudełko, które po wyciągnięciu przekładek możemy przekształcić w podajnik! Docisk do kart może być manualny (posiada ząbki blokujące) albo automatyczny – po zaczepieniu gumki recepturki 🙂 W „trybie” pudełka pomieści podstawkę Hero Realms, zestaw kart promocyjnych oraz 5 talii bohaterów. Wszystko w koszulkach 90µm. Zostało jeszcze miejsce na ok 20 kart, więc może ogarnie się jakiegoś „fanowskiego” bohatera 😉
Talie bohaterów, Ogniste Klejnoty jak i podstawowe „początkowe talie graczy” mają swoje wydzielone miejsce. Wkurzało mnie, że karty się mieszały po schowaniu do oryginalnego pudełka.

Zajarany działaniem nowego podajnika, zacząłem testować inne posiadane karty. Działa też świetnie z kartami z Terraformacji Marsa, Na Skrzydłach, Wojownicy Podziemi. Wpakowałem nawet karty Dixit’a, ale są za wysokie. Mimo docisku za mocno się odchylają pod własnym ciężarem co sprawia, że wyciąga się po dwie karty. Zaabsorbowany przekładaniem kart przeoczyłem fakt, że w drugim pudełku leży jeszcze dodatek Ruiny Thandaru z kompletem liczników życia bohaterów oraz licznikami i kartami Hersztów.

No to cyk i robimy kolejne pudełeczko. Pomyślałem, że fajnie, jakby miało „lepsze” właściwości przechowywania kart, bo podajnik już przecież mam. Nowy kontenerek wykonałem o identycznych rozmiarach ale z większą ilością miejsc na przekładki. Po wsadzeniu zawartości z pudełka mieściło się idealnie! Znowu luz na trochę kart, plus można dołożyć 2 dodatkowe liczniki promocyjne bohaterów.

Później doszedłem do wniosku, że może powinienem zrobić miejsce na kolejną kampanię Realmsów, bo zaraz pewnie będą się pojawiać jak grzyby po deszczu. Pojedyncze dało radę, to i podwójne się zrobi. Z takim kompletem pudełek można szaleć z fanowskimi dodatkami i segregować karty do woli 🙂